افزایش تورهای آزاد والیبال ساحلی در کشور

مند: نائب رئیس کمیته ساحلی والیبال کشور گفت: در کنار برگزاری لیگ برتر والیبال ساحلی به دنبال افزایش برگزاری تورهای آزاد والیبال ساحلی در مناطق گوناگون کشور هستیم.

نادر انصاری در گفتگو با مند اظهار داشت: عرف برگزاری مسابقات والیبال ساحلی در جهان در قالب تورهای آزاد در کلاسهای متفاوت است اما با توجه به شرایط ورزش کشور و نبود حامیان قوی مالی در این ورزش فدراسیون والیبال بنا را برگزاری لیگ برتر والیبال کشور گذاشت و در کنار آن زمینه‌ لازم برای برگزاری تورهای آزاد را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته در کنار لیگ برتر والیبال ساحلی دو تور آزاد در استان‌های شمالی برگزار شد و امکان حضور والیبال بازان ساحلی در مسابقات آزاد این رشته فراهم شد.

نائب رئیس کمیته ساحلی والیبال کشور عنوان کرد: با جذب حامیان مالی قوی که امکان برگزاری تورهای آزاد در توان آنها باشد ورزش والیبال ساحلی می‌تواند ورزشکاران بیشتری را در رقابت نگه دارد.

انصاری تصریح کرد: در حال حاضر در نبود حامیان مالی پر قدرت ما در مناطق با جذب حامیان مالی منطقه‌ای سیزده تیم را در قالب لیگ به رقابت با هم داریم که امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و امکانات لازم، این ورزش بیش از اکنون در کشور با استقبال مواجه شود.

وی بیان کرد: برگزاری لیگ به سرشکن شدن هزینه‌ها کمک می‌کند و از سویی با حمایت حامیان منطقه‌ای ورزشکاران این رشته در کنار حفظ آمادگی خود و رقابت با همدیگر تامین مالی لازم را خواهند داشت.

عضو ایرانی کمیته والیبال ساحلی آسیا افزود: برگزاری لیگ در استان‌های گوناگون علاوه بر حفظ آمادگی ورزشکاران به علاقه‌مندی جوانان و نوجوانان به این ورزش و توسعه والیبال ساحلی در کشور کمک می‌کند.

انصاری اضافه کرد: جوانان در کنار ورزشکاران حرفه‌ای و با جلب حامیان مالی می‌توانند در لیگ برتر حضور یابند و نیاز نیست از لیگ‌های پایین‌تر شروع کنند و این رغبت بیشتر ورزشکاران و دیده شدن جوانان و استعدادهای ورزشی این رشته و افزایش سطح توانمندی جوانان را سبب می‌شود.

وی از میزبانی پارس جنوبی در هفته دوم برگزاری لیگ برتر والیبال ساحلی تقدیر کرد و گفت: باشگاه ورزشی پارس جنوبی توانمندی و امکانات لازم برای احداث مجموعه تخصصی والیبال ساحلی در استان بوشهر را دارد و با رایزنی‌هایی که انجام شده امیدواریم به زودی شاهد احداث یک مجموعه ورزشی در کنار استادیوم ورزشی فوتبال ساحلی این باشگاه باشیم.

عضو ایرانی کمیته والیبال ساحلی آسیا عنوان کرد: در استان بوشهر سواحل تفریحی و گردشگری فراوانی وجود دارد که با احداث زیرساخت لازم در آنها امکان توسعه والیبال ساحلی فراهم است و با در معرض قرار دادن این ورزش در اماکن گردشگری و تفریحی توسعه والیبال در مناطق ساحلی بوشهر تسهیل می‌شود.

خبرنگار: غلامعلی زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"