شش نفر در حوادث انفجار ترقه در استان مصدوم شدند

مند: رئیس اورژانس استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر در حوادث انفجار ترقه در استان مصدوم و دچار سوختگی از نوع درجه یک تا سه شدند.
بیمارستان سوختگی گناوه

سید حسین موسوی با بیان اینکه ۶۴ تیم عملیاتی اورژانس استان آماده‌باش هستند، اظهار داشت: ۴۸ تیم در شهرستان‌های مختلف، ۱۰ تیم در مرکز استان و شش تیم شامل اورژانس موتوری، اتوبوس آمبولانس و گشت‌های اورژانسی فعال هستند.

وی آمار مصدومان در ۲۴ ساعت گذشته را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر در حادثه انفجار ترقه در استان مصدوم و دچار سوختگی شدند.

رئیس اورژانس استان بوشهر سوختگی مصدومان را از نوع درجه یک تا سه دانست و خاطرنشان کرد: افراد صدمه دیده بین سن شش تا ۱۸ سال دارند و در این راستا ۲ مورد از سوختگی‌ها درجه یک هستند و سوختگی ۴ نفر هم مربوط به سر و گردن، انگشت دست و پا و صورت است.

موسوی این سوختگی‌ها و حوادث در شهرهای بوشهر، گناوه و جم دانست و بیان کرد: اکثر بیماران مرخص شدند، ولی یک نفر بستری و تحت مداوا است.

وی با بیان اینکه ۴۵۰ نفر نیروهای اورژانس استان بوشهر در رشته‌های تخصصی پزشک، پرستار، تکنسین و کارشناس فوریت‌های پزشکی و نیروهای پشتیبان آماده‌باش هستند، گفت: آماده‌باش نیروهای اورژانس استان بوشهر تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد.

رئیس اورژانس استان بوشهر اضافه کرد: ۵۵ مرکز اورژانس در استان بوشهر فعال است و ۶۶ تیم عملیاتی آماده‌باش هستند.

موسوی با بیان اینکه در چهارشنبه سوری سال گذشته ۲۰ نفر در استان بوشهر مصدوم شدند، تصریح کرد: آسیب انفجار ترقه در سال گذشته نسبت به سال ما قبل آن افزایش بیشتری داشت و ۲۰ نفر بستری و مداوا شدند.

وی ۹۰ درصد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری پارسال را آقایان دانست و خاطرنشان کرد آسیب‌ها ۶۰ درصد از ناحیه دست، ۱۰ درصد سر و گردن، ۱۰ درصد آسیب چشمی و ۲۰ درصد قفسه سینه بود.

رئیس اورژانس استان بوشهر با هشدار نسبت به مراقبت از فرزندان در چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: هرگونه بی‌توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبران در پی داشته باشد.

موسوی با بیان اینکه آموزش اورژانسی در مدارس، مراکز پر تجمع، ادارات، سازمان‌ها و مراکز مختلف گردشگری ارائه شده است از عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان خواست، جان و سلامت خود و دیگران را برای شادی لحظه‌ای به مخاطره نیندازند.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"