۱۳۰ پروژه راهداری و جاده‌ای استان در دهه فجر افتتاح می‌شود

مند: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از افتتاح ۱۳۰ پروژه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان طرح‌های راهداری و جاده‌ای استان بوشهر خبر داد.

عبدالکریم اخترشناس با اشاره به عملیات اجرایی روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال عملیات روکش آسفالت ۹۵ کیلومتر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، ۱۰۰ کیلومتر آسفالت حفاظتی و ۱۰۰ کیلومتر لکه‌گیری در محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بوشهر اضافه کرد: با تسریع در روکش آسفالت محورهای جاده‌ای استان تا پایان سال این عملیات به ۳۶۰ کیلومتر می‌رسد.

وی از افتتاح طرح‌های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد و تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۱۳۰ پروژه با اعتبار یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

اخترشناس ادامه داد: این پروژه‌ها شامل رفع نقاط پر حادثه, روکش آسفالت, احداث پل، راه روستایی، بزرگراه، نمازخانه و مجتمع خدمات رفاهی بین راهی است.

وی در زمینه گردنه و پیچ‌های منطقه پر حادثه جاشک در محور دیر گفت: این پروژه در ۲ قطعه شروع شده است که قطعه اول ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد و قطعه دوم تا ۹ ماه آینده تکمیل می‌شود که برای این پروژه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و با اتمام آنها جاده‌های این محور ایمن می‌شود.

130 پروژه راهداری و جاده‌ای دهه فجر در بوشهر افتتاح می‌شود

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در زمینه محور دیر به سمت بردخون خاطرنشان کرد: این مسیر در قطعه اول ۵ کیلومتر تکمیل شده و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و قطعه دوم هم ۱۰ کیلومتر از برد خون در حال اجراست و در شهریور سال آینده تکمیل می‌شود.

اخترشناس با بیان اینکه برای این طرح ۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است به طرح راهداری در مسیر آبدان تا دوراهک پرداخت و خاطرنشان کرد: ۱۳ کیلومتر این مسیر به مناقصه رفته که در دهه مبارک فجر امسال کلنگ‌زنی خواهد شد و روکش آسفالت جاشک به سمت آبدان  و روکش بردستان تا دیر هم اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه بلوار شهر آبدان در حال اجراست، گفت: طرح‌های بهسازی و روکش راه روستایی آبدان و روکش آسفالت روستای ملا سالمی اجرایی و عملیات بهسازی راه روستایی راهدار و امامزاده در سرمستان شهرستان دیر انجام شده است.
منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار استان بوشهر
تبلیغات
width="173"